Znajdziesz nas na:


Organizujemy spływy kajakowe rzeką Biebrzą. Zapewniamy sprzęt (kajaki, wiosła, kapoki) jak również i transport busem w dowolne miejsce na szlaku. Posiadamy różne typy kajaków, w tym 3 osobowe (idealne dla dwóch osób dorosłych i dziecka).
 

 

Szlak kajakowy rzeką Biebrzą liczy łącznie 145,7 km, z czego 143,3 km znajduje się w granicach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest to idealna trasa dla początkujących kajakarzy jak i dla zapalonych miłośników tego typu rekreacji. Dzika przyroda, meandrujące koryto rzeki, starorzecza oraz przepiękne krajobrazy gwarantowane! Spływy są wyjątkowe nie tylko latem, ale także wiosną (niezwykły obraz rozlewisk oraz kwitnących kaczeńców) i jesienią (poranne mgły oraz głosy godowe łosi i jeleni).

Odcinki szlaku:
 
1
Lipsk – Kamienna Nowa (W odległości 3 km od rzeki znajduje się leśniczówka BPN- Trzyrzeczki i ścieżka edukacyjna „Las”)
16,6 km.
2
Kamienna Nowa – Podhorodnianka
14,2 km.
3
Podhorodnianka – Sztabin (W Sztabinie znajduje się Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej z licznymi eksponatami etnograficznymi)
1,1 km.
4
Sztabin – Dębowo (350 m od Biebrzy śluza Kanału Augustowskiego: szlak kajakowy Kanału Augustowskiego, Czarnej Hańczy i Rospudy)
18,2 km.
5
Dębowo – Jasionowo
1,9 km.
6
Jasionowo – Dolistowo Stare (Pole namiotowe z wc, prysznicem)
6,9 km.
7
Dolistowo Stare – Wroceń
6,3 km.
8
Wroceń – Goniądz
11,7 km.
9
Goniądz – Osowiec (Ścieżki przyrodnicze Terenowego Ośrodka Edukacyjnego. Około 1,5 km do Centrum Edukacji i Zarządzania BPN oraz Muzeum Twierdzy Osowiec)
7,4 km.
10
Osowiec – Biały Grąd
14,3 km.
11
Biały Grąd – Brzostowo
22,7 km.
12
Brzostowo – Burzyn
6,0 km.
13
Burzyn – Ruś
10,9 km.


Dokładny opis szlaku kajakowego Biebrzą znajdziecie Państwo pod adresem:
http://www.biebrza.org.pl/index.php?strona=70&wiecej=238

Polecamy także scenariusz "rower + kajak". Wyprawa rowerowa w górę rzeki a powrót to spływ kajakiem zgodnie z nurtem rzeki.

Koszt wynajęcia kajaka to 30 zł/doba, rower 25 zł/doba. Kwestia doboru długości szlaku i kosztu transportu do uzgodnienia.

Oprócz kajaków, chcielibyśmy Państwu zaoferować wypożyczenie łódki oraz roweru wodnego.